Home Bydlení Jak zařídit obývací pokoj, aby byl stylový a pohodlný

Jak zařídit obývací pokoj, aby byl stylový a pohodlný

0

Je místem setkání i relaxu, místem kde doplňujeme energii, smějeme se s přáteli a často i pracujeme. Jak ji zařídit tak, aby byla stylová a pohodlná zároveň?

Sto lidí – sto chutí, sto domácností a stejně tolik obýváků, jejich designu a stylu. Obyčejně však tytéž požadavky na jejich funkčnost a vzhled. Potřebujeme, aby obývák byla pohodlná, pěkná a sloužila svému účelu. Nuž a nejvíce času v obýváku přirozeně trávíme na sedačce, takže při jejím výběru se zaměřte především na její kvalitu, pohodlnost, vlastnosti a zátěž, kterou zvládne potah. Ovšem, zohledněte při tom přítomnost domácích zvířat a věk dětí. Životnost potahu jakož i lehkost jeho údržby vám pomohou udržet její vzhled co nejdéle jako nový.

moderní obývací pokoj
Zdroj: istock.com

Atmosféra s cenou zlata

Harmonii v obýváku docílíte jednotnou barevnou škálou, ale i kombinací více prvků jedné barvy s jejich odlišnou intenzitou. Teplo a pohodovou domácí atmosféru, avšak s puncem originality, dosáhnete cihlovým, kamenným nebo dřevěným obkladem jedné ze stěn. Pokud patříte k těm, kteří v prostoru preferují spíše vzdušnost a moderního ducha, vsaďte na čisté linie a geometrické tvary, třeba na tapetě nebo koberci. Vyhledávaný je také svěží severský vítr v podobě útulného skandinávského stylu, ve kterém se citlivě kombinují různé kusy nábytku, pohodlné křesla s množstvím polštářků a také různorodé doplňky, které svádějí k odpočinku a pohodě.

NO COMMENTS

Exit mobile version