Home Hobby Jednoduché domácí zlepšováky, které vám výrazně usnadní život

Jednoduché domácí zlepšováky, které vám výrazně usnadní život

0

  1. Opět vám přinášíme několik jednoduchých a praktických nápadů, které vám doma usnadní práci.

Prodlužte štětcem životnost

Štětiny na štětcích se zvyknou po vyčištění a vyschnutí zkroutit a neforemně roztáhnout. Abyste se tomu vyhnuli, měli byste je vhodně skladovat. Nejlepší způsob, jak je bezpečně uložit, je dát je do obalů, ve kterých jste je koupili. Pokud již obal nemáte, tvar štětin udržíte i tím, že je zabalíte do papíru a zpevníte gumičkou.

balení štětců do papíru
Zdroj: archiv Jaga Group
Karton chrání podlahy nejlepší

Při malování pokojů se na podlahy většinou ukládají staré textilie, vlnité papírové lepenky nebo fólie. Ty jsou obvykle příliš velké, kluzké, zvyknou se nazberať a můžete o ně zakopnout. Nejideálnějším řešením jsou kartony, které vám zůstaly například po nákupu nábytku. Když je položíte na podlahu, zůstanou pevně ležet u zdi a můžete si je po podlaze pohodlně posouvat nohou, kam potřebujete.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
domácí zlepšováky
Domácí zlepšováky na praktické odkládání věcí
domácí zlepšováky
7 užitečných zlepšováků do vaší dílny
karton na ochranu podlahy při malování
Zdroj: archiv Jaga Group
DIY zapalovací startér

Na rychlé vytvoření ohně v krbu nebo grilu je dobré mít po ruce podpalovač. Pokud ho však nemáte, můžete si vyrobit vlastní. Stačí si odkládat nahromaděný prach z textilií zachycený na filtru v sušičce, vložit jej jednotlivě do obalu od vajíček, zalít rozpuštěnou svíčkou a nechat ztuhnout.

domácí výroba zapalovacího startéru
Zdroj: archiv Jaga Group
Příprava stěn urychlí malování

Důsledná příprava stěn před malováním si často vyžaduje více času než samotné malování, ale vyplatí se. Čím více času strávíte přípravou stěn na novou barvu, tím rychleji je vymalujete. Mytí, opravování, broušení a vysávání stěn, stropů, oblepení maskovací páskou jsou činnosti, které byste měli udělat dříve, než vytáhnete váleček nebo štětec.

NO COMMENTS

Exit mobile version