Home Bydlení Moderní kuchyně srdcem moderního domu

Moderní kuchyně srdcem moderního domu

0

Moderní kuchyně by měla být estetická a funkční zároveň. Co si pod těmito pojmy představit?
Existují dva typy lidí. Jedni ve své kuchyni vaří a druzí jí mají pouze pro okrasu a reprezentaci. Ano, i takoví lidé existují. Jejich kuchyně je za všech okolností nablýskaná a září čistotou. My se ale budeme věnovat potřebám lidí první kategorie.

Kuchyně radost na ni pohledět

O kuchyni se říká, že je srdcem domu. Skutečně tomu tak je. Kuchyně je naší vizitkou. Na úrovni by měla být jak z estetického, tak funkčního hlediska. Z estetického hlediska by měla lahodit lidskému oku. Ale zase v interiéru nepůsobit jako pěst na oko. Proto by měla být v harmonii s ostatním vybavením domu či bytu, obzvláště pokud je kuchyně součástí velkého otevřeného prostoru.

Kuchyně praktická

Z čistě praktického hlediska by moderní kuchyně měla být ergonomická a vybavená dostatečně sofistikovanými úložnými prostory. Ty volte s přihlédnutím na všechny spotřebiče a další nezbytnosti, bez nichž se v ní neobejdete. Uvědomte si, že každý talířek a podšálek v ní musí mít své místo.

Při vaření jde o čas

Při plánování vaší nové kuchyně také myslete na samotný proces vaření a vše, co k němu budete potřebovat. Šéfkuchaři tvrdí, že od všeho nezbytného je nesmí dělit vzdálenost delší, než tři kroky. Při vaření totiž často jde o čas.

S ostrůvkem, jednořadá nebo do L?

Tvar kuchyně do značné míry ovlivňují rozměry místnosti. Zatímco do velkých prostor si můžete dovolit kuchyni s ostrůvkem, v malých garsonkách a bytech, v nichž se hraje o každý centimetr čtverečný, si zřejmě budete muset vystačit s kuchyní jednořadou, popřípadě kuchyní do L.

Kuchyně, ve které bude radost vařit

Toužíte-li po dokonalé kuchyni, rozhodně si ji nechte navrhnout od profesionálů z kuchyňského studia. Ti totiž znají triky, o kterých laik nemá ani ponětí. A na malém prostoru dokážou rozehrát opravdu velké divadlo, jehož výsledkem bude kuchyně, na níž bude nejenom radost pohledět, ale v níž bude radost vařit. A o to jde především, nebo ne? 

Exit mobile version