Home Hobby Osvědčené tipy, jak v zimě ochránit potrubí před poškozením mrazy

Osvědčené tipy, jak v zimě ochránit potrubí před poškozením mrazy

0

Všichni víme, že voda v zimě při teplotách nižších než 0 ° C zamrzá. I ta v trubkách. Pokud se z nich voda nevypustí nebo se nepoužije vhodná izolace, zamrzne a poškodí celý systém potrubí. Zde je 6 tipů, jak nežádoucím škodám zabránit.

9

Hrdlo venkovního kohoutku
Zdroj: isifa / Shutterstock

Hrdlo venkovního kohoutku

Abyste zabránili jeho zamrznutí, je třeba na přívodním potrubí, které vede ke kohoutku, zavřít uzavírací ventil. Většinou je situován ve sklepě nebo garáži. Po jeho zavření následně otevřete kohoutek venku a nechte veškerou zbylou vodu vytéct z potrubí. Poté se opět vraťte k uzavíracímu ventilu, pootevřete na něm odvzdušňovací ventil a nechte veškerou zbylou vodu odtéci do kbelíku. Nakonec odvzdušňovací ventil pevně dotáhněte.

zahradní hadice
Zdroj: isifa / Shutterstock
odpojte hadice

Pořádnou spoušť dokážou udělat i zbytky vody v stočené zahradní hadici. Zamrzající voda svou rozpínavostí jednoduše hadici roztrhne. Pokud je navíc hadice stále připojena k vodovodnímu kohoutku, led se může vrátit zpět do potrubí, vedoucí přes zeď do domu, a způsobit nemalé škody. Proto odpojte všechny hadice od kohoutků, vypusťte je a uskladněte na zimu v místnosti bez mrazů.

topné kabely
Zdroj: isifa / Shutterstock
Nainstalujte topný kabel

Při velmi chladných podmínkách tepelná izolace sama o sobě neposkytuje dostatečnou ochranu před mrazem. Topné kabely jsou dokonalým řešením pro zranitelné vodovodní potrubí. Tyto kabely mají integrovaný termostat, který snímá teplotu potrubí a podle potřeby zapíná a vypíná teplo, aby zabránil zamrznutí. K připojení kabelu budete potřebovat přístupnou zásuvku.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Jak nejlépe vytopit domácnost v zimě?
Jak nejlépe vytopit domácnost v zimě?
Natírání kovového plotu
6 tipů, jak ochránit kovové povrchy
mobilní telefon
Zdroj: isifa / Shutterstock
včasné varování

Bezdrátové wi-fi termostaty umožňují pomocí aplikace v smartphonu ovládat a monitorovat teplotu v místnosti. V případě, že teplota v nevytápěném objektu poklesne pod mezní hodnotu, dostanete e-mail nebo textové upozornění. V takovém případě zvolíte přes aplikaci režim protimrazové ochrany a automaticky se na termostatu nastaví teplota na 5 ° C.

NO COMMENTS

Exit mobile version