Home Bydlení Stříkací pistole vám pomůže k dokonalému vymalování

Stříkací pistole vám pomůže k dokonalému vymalování

0

Malovali jste někdy sami? Pak víte, jak náročné to je. Musíte vše uklidit, dokonale zakrýt, abyste nic neušpinili. A samotnou kapitolou je manipulace s válečkem nebo štětcem. Nános musí být rovnoměrný, všude s těmito pomůckami nedosáhnete, leckdy to kape. Jinak to ale je, když je k dispozici stříkací pistole.

Stříkací pistole pro snadné malování

Klasické malování je tvrdá disciplína a laikům se zprotiví, protože je všude nepořádek. A leckdy není výmalba podle našich představ. Musíte dbát na přesný nános, namíchat dobrý odstín, pak zjistíte, že právě nedosáhnete se štětcem všude, často také ulpí na zdi nějaká ta štětina. Lepším řešením je sice váleček, ale právě u nánosů se musí dávat velký pozor, aby vše bylo rovnoměrné. A pak je nepříjemné, že barva z válečku více kape. Jde i o větší předmět, takže pokud s ním naberete více barvy, může sejmout starou omítku. Stříkací pistole ovšem toto neudělá. Jde o nejkomfortnější způsob malování.

Stříkací pistole na barvu – která je nejlepší?

Úplně nejlepší bude, když se poradíte s odborníky. Neexistuje totiž jedna stříkací pistole na barvu. Mohou být ty na klasické malování, rovněž se dělají ty na lakování, vyrábí se pro laiky i profesionály. Například vzduchové stříkací pistole pracují se stlačeným vzduchem, čímž se docílí rovnoměrného nánosu nátěru. Množství barvy se aplikuje s pomocí páčky, manipulace je tak velmi jednoduchá a zvládne ji i laik. Stříkací pistole se také dělí na kategorie jako středotlaké pistole (ta má vstupní tlak stejný jako výstupní), dále HVLP pistole (ta má vysoký objem a nízký tlak) nebo LVLP (naráz se nanáší poměrně velké množství materiálu a zde je nižší spotřeba vzduchu). Zvažujete, že vymalujete? Pak mrkněte na stránky Betafinis.cz, což je společnost, která se v oboru nátěrových hmot pohybuje od roku 1992. 

Exit mobile version