Home Bydlení Terasa, která vás ochrání před nepřízní počasí? Pozor na materiál!

Terasa, která vás ochrání před nepřízní počasí? Pozor na materiál!

0

Týden za týdnem pomalu a jistě stoupají venkovní teploty a slunce stále více ukazuje svou sílu. V takových chvílích přichází na řadu pořádná terasa, díky níž ochráníte svou rodinu při venkovních radovánkách. Z čeho ji vyrobit, aby stoprocentně plnila svůj účel?

Všeobecná odolnost

Je nám naprosto jasné, že jako první vás napadnou terasová prkna i další komponenty ze dřeva. Ono se vlastně není čemu divit. Bavíme se o staletími ověřeném materiálu, který s sebou přináší řadu benefitů. Stejně tak nesmíte zapomínat ani na některá rizika.

Na jednu stranu se dočkáte skvělé ochrany proti teplu, dobré izolace zvuku, lehké hmotnosti a příznivé ceny, zatímco na stranu druhou je nutné vzít v potaz ochranu proti vlhkosti, plísním, parazitům i UV záření.

Oproti tomu stojí moderní WPC prkna, jež se skládají z umělé kombinace dřeva a polymeru. Ta se sice ve velkých vedrech dokážou poměrně rozpálit, ale perfektně odolávají mechanickým i chemickým vlivům, neexistuje u nich riziko zničení vlhkostí, plísněmi, parazity ani UV zářením. Nevýhodou je vyšší hořlavost (není však potřeba se zbytečně bát) a samozřejmě i méně příznivá cena.

Svépomocí, nebo řemeslníci?

Pokud se necítíte na stavbu terasy svépomocí, není žádná ostuda najmout si odborníky. Ti vám přece jen zajistí stoprocentní výsledek, jenž vydrží dlouhá desetiletí a bude perfektně plnit svůj účel. Zvolíte-li si správné poskytovatele, dokonce nezapomenou ani na terče na dlažbu a terasové distanční podložky. Nejedná se o žádnou banalitu, ale spíše o velmi důležité kritérium.

Mezi známé a ověřené pomocníky patří například společnost Gardina. Zmíněná firma vám buď dodá potřebné materiály, či dokonce sama vybuduje terasu přesně podle přání klientů. Na stránkách pod vloženými odkazy zjistíte více.      

Exit mobile version