Home Bydlení Vyberte okna, která zvýší vaši bezpečnost, a navíc se k nemovitosti budou hodit

Vyberte okna, která zvýší vaši bezpečnost, a navíc se k nemovitosti budou hodit

0

Ať už dokončujete novou stavbu domu, anebo jste se rozhodli pro jeho renovaci, jehož součástí je i výměna oken, budete pro jejich správný výběr muset zvážit mnoho důležitých aspektů. Na internetu seženete mnoho informací. Abychom vám však hledání trochu usnadnili, přinášíme jasně a stručně sepsané benefity jednotlivých materiálů, které jsou k výrobě oken využívány nejčastěji.

Materiály, ze kterých můžete vybírat

Veškeré materiály, které Okna JIS pro výrobu oken používají, jsou vysoce kvalitní a pyšní se vysokou životností. Plastová okna jsou však přece jen u zákazníků úplně nejoblíbenější. Velký podíl na tom má poměr ceny a kvality, za zmínku však rozhodně stojí také jednoduchost údržby, izolační vlastnosti, zvukovou bariéru a bezpečnost. Další výhodou plastových oken je, že je možné objednat je ve více barevných variantách, dokonce lze použít jednu barvu na vnitřní a druhou barvu na vnější stranu okna.

V současné době jsou však stále více do popření také hliníková okna. Jejich pořizovací cena je sice o trochu větší, tento materiál je však téměř nezničitelný. V případě, že pomýšlíte na velkoformátová okna, zaměřte se právě na rámy z tohoto materiálu.

V nabídce dodavatele naleznete samozřejmě také výběr dřevěných oken, které jsou často využívány především v památkových zónách anebo na domy, které jsou starší. Jejich využití naleznete také na chalupě.

Zasklení a kování oken hraje pro bezpečnost vysokou roli

Jakmile vyberete rámy oken, přichází na řadu také zasklení a kování. Nejlepším typem zasklení, které můžete vybrat, je to se zvýšenou tepelnou izolací a antikondenzačními vlastnostmi. Ušetří vám náklady na vytápění, v letních měsících pak nepropustí tolik teplého vzduchu z venku. Pokud bydlíte u rušné ulice v těsné blízkosti chodníku, rozhodně nepodceňte ani kvalitu protihlukové izolace.

S rušnou ulicí souvisí také požadavek na zvýšenou míru bezpečnosti, kterou je možné zajistit prostřednictvím kvalitního kování. Předchází násilnému vniknutí a díky dobře provedené konstrukci se pyšní vysokou odolností proti poškození.

Vybírejte na Okna JIS, případně si pro všestrannou konzultaci smluvte schůzku v kanceláři s obchodním zástupcem, který zodpoví na všechny vaše dotazy a pomůže vám vybrat okna, která vám budou vyhovovat ve všech ohledech.

Exit mobile version