Home Bydlení Vybíráme sektorovou kuchyni: Podle čeho byste se měli orientovat?

Vybíráme sektorovou kuchyni: Podle čeho byste se měli orientovat?

0

Sektorové kuchyně jsou stále populární volbou, které mnohé domácnosti dávají přednost. Vyznačují se tím, že jsou vyráběné v sériích v různých modelových variantách. Díky tomu je možné rekonstrukci kuchyně zařídit podle svých představ za výhodnou cenu. Pro koho a kam se tento typ nábytku hodí?

Rekonstrukce kuchyně a výběr nábytku

Pustili jste se do renovace své kuchyně a přemýšlíte, jaký kuchyňský nábytek si koupit? Máte-li omezený rozpočet, tak nebude špatnou volbou, když se rozhodnete pro sektorovou kuchyni.

Mezi jednotlivými modulárními sestavami určitě najdete takovou, která bude ideální do malého prostoru kuchyně v garsonce stejně jako do větší kuchyně v prostornějším bytě. V současné době je tento kuchyňský nábytek na hony vzdálený tomu, na co byli lidé zvyklí před Sametovou revolucí. Obsahuje moderní prvky, které respektují aktuální trendy v bytovém designu.

Kuchyně v určitém stylu

Sektorová kuchyně současnosti je synonymem pro kvalitní nábytkové sestavy kuchyňských skříněk, poliček, regálů, ze kterých si sestavíte kuchyňskou linku podle svých požadavků na vzhled, materiál i ergonomii.

Vsadit můžete na praktickou laminovanou dřevotřísku, která se vyrábí s různými dekory. Díky tomu můžete zařídit svou kuchyni ve stylu Provence, ve skandinávském či anglickém i v moderním minimalistickém stylu. Záležet bude i na bytových doplňcích, kterými doladíte, kterým doladíte atmosféru v kuchyni.

Důležitým prvkem je pracovní deska

Kuchyňský nábytek je základem pro to, abyste se ve své kuchyni cítili dobře. Hodně záleží na rozložení jednotlivých skříněk a polic. Zde je nutné využít ergonomická pravidla, abyste v kuchyni pracovali s co nejmenší námahou.

Výrazným prvkem v kuchyni je pracovní deska, která by měla být dostatečně odolná, se snadnou údržbou, přitom aby vhodně doplňovala ostatní nábytek. Vybírat je možné mezi deskami z laminátu, masivního dřeva, přírodní žuly, keramiky, umělého kamene.

Exit mobile version