Home Bydlení Proč si na terasu koupit zrovna markýzu?

Proč si na terasu koupit zrovna markýzu?

0

Zastřešení terasy je naprosto nezbytné, jinak budou na člověka neustále útočit sluneční paprsky, případně si říká o zmoknutí. Vybrat si však vhodnou střechu není vždy jednoduché. Některé typy totiž neposkytují dostatečnou ochranu, jiné zase postrádají vizuální kvality.

Dobrým kompromisem se zdají být markýzy. Většina modelů sice není schopna nabídnout ochranu proti dešti, avšak na českém trhu se již prodávají i modely, jež i toto zvládnou.

Efektivní i proti vodě

Skutečně je možné pořídit si i markýzy proti dešti. Jsou sice dražší než klasické verze, na druhou stranu zvládnou poskytnout komplexní ochranu, za což se vždy vyplatí trochu si připlatit.

Na rozdíl od mnoha jiných typů zastřešení se navíc jedná o designově velice zajímavé kousky, které dokáží rozzářit každou zahradu. Zásadní roli zde hraje samozřejmě látka. Tu je možné si pořídit v mnoha barevných variacích.

Na rozdíl od pergol nezabírají stažené markýzy takřka žádné místo, takže je možné jejich instalaci realizovat víceméně kdekoliv, a to poměrně rychle.

Ochrana před zničením

Obecně se dají markýzy rozdělit do dvou základních kategorií, a sice na standardní a kazetové.

Zatímco standardní verze nejsou nijak zvlášť chráněné, kazetové markýzy mají výhodu v pouzdru, jež je schopné jim poskytnout protekci jak proti větru, tak i vůči kroupám, poletujícím větvím a dalším podobným nepříjemnostem.

Kazetová markýza je podobně jako ta klasická ve složeném stavu stále velmi nenápadným zařízením, které na sebe nestrhává zbytečně pozornost.

Boční modely

Samostatnou kapitolou jsou pak boční markýzy, jež z logiky věci neposkytují ochranu shora, nýbrž ze stran. Boční markýza může být skvělým doplňkem pergol nebo altánů.

O těchto markýzách je všeobecně známo, že slouží hlavně jako ochrana proti větru a otravným slunečním paprskům. Dokáží však majiteli zajistit i soukromí, typicky třeba před zvídavými sousedy.

Exit mobile version