Home Bydlení Vybíráme sedací soupravu

Vybíráme sedací soupravu

0

Obývací pokoj bez sedací soupravy, to by snad ani nebylo ono. A na základě jakých parametrů vybrat tu pravou?

Sedací souprava v obývacím pokoji plní hned několik funkcí najednou. Z estetického hlediska je jeho středobodem, kusem nábytku, který na první pohled upoutá pozornost. Respektive by tomu tak mělo být. A z toho praktického by měla být především pohodlná. Abychom se do ní po náročném pracovním dni s knížkou, sklenkou dobrého vína nebo hrnkem teplého čaje zabořili a zapomněli na strasti všedního dne.

Jak velikou?

Jedním z parametrů při výběru sedací soupravy bude její velikost. Tu volte s přihlédnutím k počtu lidí, kteří ji v jeden okamžik budou využívat, tak i rozměrům místnosti, pro níž je určena. Velká sedací souprava malý obývací pokoj zadusí a ta malá se v něm zase ztratí.

Sedačka a rozměr místnosti

Nejste-li limitováni prostorem, zvolte sedací soupravu do tvaru písmene L či U. Především v rozích se ale také vyjímají sedačky oblých tvarů. V každém případě se vyvarujte umístění sedačky přímo u stěny. Naopak s ní jděte do prostoru, umožníte jí tak náležitě vyniknout. Prostor za ní nechte volný, nebo do něj rozmístěte třeba vzrostlé pokojové květiny. Malé místnosti si pak většinou žádají jednořadé sedací soupravy či pohovky, a to ideálně na nožičkách. Ty opticky zvětšují prostor.

Zaměřeno na materiál

Klíčovým faktorem při výběru sedací soupravy je rovněž její materiál. Ten zase vybírejte podle stupně jejího vytížení. Nejvíce zabrat dostávají sedačky v rodinách s malými dětmi a domácími mazlíčky, kterým lze doporučit extra odolné materiály nenáročné na údržbu, popřípadě snímatelné potahy, jež lze vyprat v pračce.

Rozkládací a s úložnými prostory

Často u vás nocují hosté? V tom případě zvažte sedací soupravu rozkládací, která vám nahradí manželské lůžko. Potýkáte se s nedostatkem prostoru? V tom případě možná zvolíte sedačku s úložnými prostory, v nichž budete moci skladovat nejenom lůžkoviny, ale také třeba časopisy.

Už víte, jakou zvolit?

Exit mobile version